Close
جستجو
بازگشت به همه مقاله ها

در کدام کشورها گوشی آیفون 14 اپل با قیمت ارزان‌تر به فروش می‌رسد؟

در کدام کشورها گوشی آیفون 14 اپل با قیمت ارزان‌تر به فروش می‌رسد؟

علیرغم نام وب‌سایتمان، ما در سامسونگ‌ سنتر علیه iOS تبعیض قائل نمی‌شویم و به هر دستگاهی براساس شایستگی‌هایی که دارد امتیاز می‌دهیم. قطعاً اپل با معرفی آیفون 14، گوشی هوشمند بسیار باکیفیت و جذابی عرضه کرد که توانایی رقابت با بهترین گوشی‌های اندرویدی موجود در بازار را دارد. اما قیمت 800 دلاری این محصول (بدون در نظر گرفتن مالیات) باعث می‌شود بسیاری از افراد در سرتاسر جهان توانایی خرید این گوشی را نداشته باشند. البته قیمت گوشی‌های هوشمند اپل در تمام کشورها یکسان نیست در برخی نواحی جهان می‌توان آیفون 14 را با قیمت ارزان‌تر خریداری کرد. در ابتدا تصمیم داریم نگاهی به قیمت آنلاک‌شده‌ی آیفون 14 در فروشگاه اپل یا نمایندگی‌های رسمی این برند در کشورهای مختلف داشته باشیم. بدون شک در سرتاسر جهان انواع مختلفی از فروشندگان وجود دارند که برخی اعتبار بیشتری از بقیه دارند؛ اما در این مطلب، قیمت مراکز رسمی را معیار قرار می‌دهیم.

کدام کشورها آیفون 14 را با کم‌ترین قیمت به فروش می‌رسانند؟
آیفون 14 در ایالات متحده به‌طور رسمی با برچسب قیمتی 799 دلار به‌فروش می‌رسد. البته توجه داشته باشید که اگر به وب‌سایت اپل مراجعه کنید، مدل آنلاک‌شده‌ی این محصول را درواقع می‌توانید با قیمت 829 دلار خریداری کنید. شایان ذکر است که اگر مقیم ایالات‌متحده هستید، مالیات بر فروش بستگی به ایالت شما دارد، اما قیمت نهایی که برای گوشی مذکور پرداخت می‌کنید بین 875 تا 920 دلار خواهد بود که ما برای مقایسه‌، تخمین پایین‌تر یعنی 875 دلار را در نظر می‌گیریم.

در کدام کشورها گوشی آیفون 14 اپل با قیمت ارزان‌تر به فروش می‌رسد؟

براساس داده‌های وب‌سایت Mac Index، قیمت آیفون 14 در استرالیا نسبت‌به سایر کشورهای جهان ارزان‌تر است؛ زیرا محصول مورداشاره در این کشور با برچسب قیمتی 848 دلار یا حتی کمتر قابل خریداری است. پس از آن چین و کره جنوبی قرار دارند که پرچم‌دار اپل را به ترتیب با قیمت 857 و 858 دلار به فروش می‌رسانند. تایوان و ژاپن نیز در جایگاه‌های بعدی این فهرست قرار دارند و قیمت آیفون 14 در این کشورها نسبت‌ به ایالات‌متحده حدود 10 تا 20 دلار ارزان‌تر است. ازطرف‌دیگر، برزیل و ترکیه از جمله کشورهایی هستند که آیفون 14 را با قیمتی بالاتر نسبت‌به سایر مناطق روانه‌ی بازار می‌کنند. درحالی‌که قیمت این گوشی در اکثر مناطق بین 900 تا 1100 دلار است، طرفداران اپل در این دو کشور برای خرید جدیدترین پرچم‌دار اپل باید 1500 دلار یا حتی بیشتر بپردازند! به‌طور مثال خرید آیفون 14 در برزیل برای شما حدود 1521 دلار آب می‌خورد.

آیا خرید آیفون از کشورهای دیگر تصمیم عاقلانه و به‌صرفه‌ای است؟
شهروندان ترکیه‌ای و برزیلی می‌توانند با خرید آیفون 14 از کشورهای دیگر، به میزان قابل‌توجهی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. اما اگر ساکن ایالات متحده هستید، با خرید آیفون 14 از کشورهای دیگر تفاوت زیادی در قیمت آن احساس نخواهید کرد. در حقیقت داده‌ها نشانگر این است که ایالات متحده یکی از بهترین کشورهای برای خرید آیفون 14 به‌شمار می‌رود.

در کدام کشورها گوشی آیفون 14 اپل با قیمت ارزان‌تر به فروش می‌رسد؟

چرا قیمت آیفون 14 در کشورهای مختلف متفاوت است؟
مالیات یکی از مهم‌ترین دلایل تفاوت زیاد قیمت آیفون 14 در کشورهای مختلف جهان است. مالیات بر فروش و عوارض واردات نیز روی قیمت این محصول تأثیر دارند، تا اطمینان حاصل شود که اپل همچنان سود خوبی از فروش به دست می‌آورد. از آنجایی‌که در این مقاله، قیمت آيفون را در هر کشور براساس دلار آمریکا مقایسه می‌کنیم، نرخ‌های مبادله‌ای نیز وجود دارد که باید درنظر گرفته شوند. علاوه‌براین، قیمت خرده‌فروشی گوشی مورداشاره در هر کشور طبق داده‌های سپتامبر 2022 تعیین شده است و به‌دلیل شرایط تورمی اقتصاد جهان در ماه‌های اخیر و نوسانات قیمت ارزها، این تخمین‌ها می‌تواند با قیمت‌های فعلی کمی تفاوت داشته باشد. اپل در تمام کشورهای جهان نمایندگی رسمی ندارد و به‌همین‌دلیل فروش آیفون 14 در برخی نواحی جهان می‌تواند قیمت کاملاً متفاوتی نسبت‌‌به قیمت‌های جهانی داشته باشد؛ زیرا در این شرایط فروشندگان معمولاً هزینه‌های دیگری مثل حق بیمه را به قیمت نهایی آیفون اضافه می‌کنند.

نظرات
نظر بنویسید بستن فرم نظر دهی