Close
جستجو
بازگشت به همه موارد اخبار

کانسپت مفهومی و جذاب iOS 17 ویژگی‌های این رابط‌کاربری را به تصویر می‌کشد

1402/03/04

کانسپت مفهومی و جذاب iOS 17 ویژگی‌های این رابط کاربری را به تصویر می‌کشد

کمتر از دو هفته تا معرفی iOS 17 باقی مانده است و انتظار می‌رود این سیستم‌عامل ویژگی‌های جدیدی برای کاربران آیفون به ارمغان بیاورد. پیش از این شاهد انتشار شایعات متعددی درمورد قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی iOS بوده‌ایم که از جمله آن‌ها می‌توان به نمایش زیرنویس آهنگ‌های برنامه‌ی Music در صفحه‌ی قفل، طراحی مجدد مرکز کنترل و ... اشاره کرد. اکنون، طراح معروفی به‌نام نیکلاس گیگو، کانسپت مفهومی و جذابی از iOS 17 به اشتراک گذاشته است که ظاهر احتمالی این رابط کاربری را به تصویر می‌کشد.

گیگو ویدئوی جالبی طبق شایعات منتشرشده‌ی اخیر مرتبط با iOS 17 ساخته است که قابلیت‌های سفارشی‌سازی صفحه‌ی قفل (Lock Screen) را به‌تصوری می‌کشد. به‌نظر می‌رسد اپل درحال کار روی گزینه‌های جدیدی برای فونت‌ها و تصاویر پس‌زمینه و نمایش متن آهنگ‌های اپلیکیشن موسیقی (Apple Music) بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی بوده است. بلومبرگ در اوایل سال جاری گزارش داد اپل تصمیم دارد تغییرات عمده‌ای در مرکز کنترل iOS 17 ایجاد کند. طراحی فعلی سیستم‌عامل موبایلی اپل با iOS 11 معرفی شد و از آن زمان تا کنون تغییری نکرده است. کاربران می‌توانند برای دسترسی سریع به تنظیمات وای‌فای (Wi-Fi) و اینترنت همراه (Cellular)، کنترل‌های رسانه و میانبرهای برخی برنامه‌های سیستمی از مرکز کنترل استفاده کنند.

کانسپت مفهومی و جذاب iOS 17 ویژگی‌های این رابط کاربری را به تصویر می‌کشد

درحال‌حاضر، مشخص نیست به‌طور دقیق شاهد چه تغییراتی در مرکز کنترل iOS 17 خواهیم بود؛ اما گیگو ظاهر این بخش را کمی به‌روزتر به‌ تصویر کشیده است. از دیگر ویژگی‌های احتمالی این سیستم‌عامل می‌توان به گزینه‌ی قفل برنامه‌ها با Face ID و تاریخچه‌ی برنامه‌ی ماشین‌حساب اشاره کرد.

به‌نقل از 9to5Mac، پیش‌بینی می‌شود iOS 17 با نسخه‌ی بهبودیافته‌ی برنامه‌ی Wallet و Health منتشر شود. نمایش شبکه‌ای جدید این سیستم‌عامل نیز امکان جابه‌جایی آسان بین تصاویر پس‌زمینه را در صفحه‌ی قفل فراهم خواهد کرد. افزون‌براین، احتمالاً iOS 17 برای ساکنان اتحادیه‌ی اروپا نخستین نسخه‌ی این رابط کاربری باشد که امکان نصب اپلیکیشن از منابع شخص‌ ثالث خارج از فروشگاه اپ‌استور را ارائه می‌دهد.

نظرات
نظر بنویسید بستن فرم نظر دهی