Close
جستجو
بازگشت به همه مقاله ها

آشنایی با مزایای حسگر BioActive ساعت‌های هوشمند کهکشانی سامسونگ

درحالی‌که شرکت‌های متعددی برای کسب جایگاه برتر در حوزه‌ی فناوری‌های مرتبط با سلامتی رقابت می‌کنند، سامسونگ  همچنان با معرفی فناوری‌های جدید در سری ساعت‌های هوشمند شگفت‌انگیز خود یکی از بازیگران اصلی به‌شمار می‌رود که توانسته برای کمک به کاربران قابلیت‌هایی مانند نظارت بر وزن و مراقبت از سلامتی جسمی را ارائه دهد؛ حسگر BioActive سامسونگ نمونه‌ای کامل از فناوری‌های یادشده محسوب می‌شود. با سامسونگ‌سنتر همراه باشید تا ببینیم این فناوری چگونه کار می‌کند و چگونه می‌توانید از آن برای بهبود سلامت خود استفاده کنید.

حسگر BioActive سامسونگ چگونه کار می کند؟
ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ 4، گلکسی واچ 5 و گلکسی واچ 5 پرو همگی مجهز به حسگر BioActive سامسونگ هستند. حسگر مورداشاره با سایر دستگاه‌های موجود در بازار متفاوت است و از یک تراشه‌ی کامپیوتری مرکب  از سه حسگر سلامتی شامل ضربان قلب نوری، سیگنال الکتریکی قلب و ترکیب‌سنجی زیست‌الکتریکی استفاده می‌کند. حسگر BioActive سامسونگ با استفاده از اندازه‌گیری‌های سلامتی مذکور به دستگاه‌های هوشمند اجازه می‌دهد اطلاعات مرتبط با سلامت کاربر از جمله ضربان قلب، سطح اکسیژن خون، سطح استرس و حتی کیفیت خواب را اندازه‌گیری کنند. اکثر ردیاب‌های تناسب اندام و گوشی‌های هوشمند به قابلیت گام‌شمار برای شمارش قدم‌ها مجهز هستند و دستگاه‌های متعددی مانند اپل واچ نیز از توانایی سنجش ضربان قلب، عادات خواب و سایر معیارهای معمول بهره می‌برند. بااین‌حال، سنسور BioActive می‌تواند ترکیب بدن شما را به‌دقت اندازه‌گیری کند.

مزایای سلامتی حسگر BioActive سامسونگ؛ هرآنچه از فناوری جدید کره‌ای‌ها انتظار داریم

بادی کامپوزیشن یا ترکیب بدن چیست؟ در اصطلاح اولیه، ترکیب بدن شامل نسبت چربی به عضله در بدن شما است. ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ مجهز به حسگر BioActive سامسونگ با استفاده از آنالیز امپدانس بیوالکتریک پیشرفته، و تکنیک پزشکی برای سنجش رسانایی الکتریکی بافت‌های بدن انسان، ترکیب بدن شما را به‌طور لحظه‌ای اندازه‌گیری می‌کنند.

چرا اندازه‌گیری ترکیب بدن اهمیت دارد؟ ترکیب بدن یکی از مهم‌ترین معیارهای سنجش آمادگی جسمانی ورزشکاران است. به‌عنوان‌مثال، افرادی که توده عضلانی بیشتری دارند در برخی از ورزش‌ها (مانند بسکتبال و شنا) عملکرد بهتری دارند؛ درحالی‌که آن‌هایی که توده عضلانی کمتری دارند در سایر ورزش‌ها (مانند فوتبال و دوچرخه‌سواری) موفق‌تر هستند. حسگر BioActive برای اندازه‌گیری ترکیبات بدن از جمله میزان ماهیچه، چربی و آب، میکروجریان‌هایی را در داخل بدن ارسال می‌کند. این سیگنال‌ها هنگام عبور از بافت‌های چربی با مقاومت مواجه می‌شوند و با اندازه‌گیری این مقاومت، حسگر BioActive می‌تواند ترکیب دقیق بدن شما را محاسبه کند.

مزایای سلامتی حسگر BioActive سامسونگ؛ هرآنچه از فناوری جدید کره‌ای‌ها انتظار داریم

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن با سلامت فیزیولوژیکی شما مرتبط است. به‌عنوان‌مثال، چربی بدن بالا یکی از دلایل اصلی ابتلا افراد به بیماری‌های قابل پیشگیری مانند دیابت و مشکلات قلبی و فشار خون بالا است. براساس مقاله‌ی منتشرشده در مجله‌ی American Journal of Clinical Nutrition، ترکیب بدنی ایده‌آل برای مردان و زنان باتوجه به سن متغیر است. به‌همین دلیل، تجزیه و تحلیل مداوم ترکیب بدن با استفاده از حسگر BioActive می‌تواند ابزار ارزشمندی برای نظارت بر سبک زندگی و بهبود عادات شما باشد. اگر ورزشکار هستید، داده‌های حسگر BioActive برای شما بسیار سودمند است؛ زیرا به شما کمک می‌کند تأثیر برنامه‌های غذایی و تمرینات ورزشی‌تان را اندازه‌گیری کنید و با برنامه‌ریزی درست به سطح بالاتری از عملکرد ورزشی دست یابید.

نحوه‌ی استفاده از حسگر BioActive در ساعت‌های هوشمند گلکسی سامسونگ
ساعت‌های هوشمند سامسونگ که از حسگر BioActive بهره می‌برند، سنجش سلامتی و تناسب اندام کاربر را بسیار آسان می‌کنند. می‌توانید اهداف شخصی تعیین کنید و برای بهبود سلامت نکات و پیشنهاداتی متناسب با نیازهایتان دریافت کنید و میزان پیشرفت به سمت اهداف تعیین‌شده را مشاهده کنید. برای دریافت تجزیه و تحلیل امپدانس بیوالکتریک با دستگاه‌های گلکسی واچ که برای اندازه‌گیری BMI به کار می‌رود، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه‌های کناری ساعت را به مدت 15 ثانیه با دو انگشت فشار دهید. همچنین می‌توانید نتایج را روی ساعت هوشمند یا اپلیکیشن Samsung Health، که برای نظارت بر سلامتی و تندرستی  طراحی شده است، مشاهده کنید. هنگامی‌که اپلیکیشن Samsung Health را دانلود و روی ساعت هوشمند نصب کردید، کافی است پروفایل سلامتی شخصی‌تان را بسازید تا پیشنهاد‌های سلامتی متناسب دریافت و بر تمرین‌های ورزشی و عادت‌های خود نظارت کنید و اهداف تغذیه‌ای و تناسب اندام شخصی تنظیم کنید.

مزایای سلامتی حسگر BioActive سامسونگ؛ هرآنچه از فناوری جدید کره‌ای‌ها انتظار داریم

شایان ذکر است، حتی اگر حسگر BioActive در ساعت هوشمند اندازه‌گیری‌ها را انجام می‌دهد، شما همواره می‌توانید آمار و نتایج ایجادشده مانند کیفیت خواب و سایر معیارها را روی گوشی هوشمندتان بررسی کنید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که برای استفاده از سنسور BioActive به منظور سنجش کیفیت خواب، باید گلکسی واچ را هنگام خواب روی مچ دستتان قرار دهید. شاید این کار درمقایسه با ردیاب خواب بدون تماس Halo Rise آمازون تجربه‌ای متفاوت را برایتان رقم بزند؛ اما در عوض، شاخص‌های دقیق‌تر و جزئی‌تری را نمایش می‌دهد.

حسگر BioActive چقدر دقیق است؟
از زمان تولد دستگاه‌های ردیاب ضربان قلب زمان نسبتاً زیادی می‌گذرد، اما همیشه نحوه‌ی عملکرد آن‌ها مشخص نیست. دستگاه‌هایی که ضربان قلب را اندازه می‌گیرند ممکن است برای محاسبه‌ی تقریبی ضربان مفید باشند؛ اما برنامه‌های ردیابی ضربان قلب به‌ویژه در حین ورزش درمقایسه با دستگاه‌های پزشکی چندان دقیق نیستند؛ بنابراین دلیلی وجود ندارد که سنسور BioActive بتواند نتایج دقیق‌تری را در ارتباط با سنجش ضربان قلب در اختیار کاربر قرار دهد.

مزایای سلامتی حسگر BioActive سامسونگ؛ هرآنچه از فناوری جدید کره‌ای‌ها انتظار داریم

بااین‌حال، این چیزی است که سنسور BioActive را از سایر ابزارهای سنجش تناسب اندام و سلامتی موجود در بازار متمایز می‌کند. تحقیقات منتشرشده در مجله‌ی American Journal of Clinical Nutrition نشان می‌دهد که پیشرفت‌های صورت‌گرفته در فناوری‌ گجت‌های پوشیدنی مانند ساعت‌های هوشمند با حسگر ترکیب‌سنجی زیست‌الکتریکی یکپارچه می‌تواند در سنجش ترکیب بدن عملکرد دقیق‌تری داشته باشد و نتایج آن‌ها با نتایج دقیق آزمایشگاهی قیاس‌پذیر است. بنابراین، درحالی‌که برخی از اندازه‌گیری‌های انجام‌شده ازطریق حسگر BioActive از نظر دقت مشابه سایر دستگاه‌های سلامتی و تناسب اندام هستند، می‌توانید مطمئن باشید که نتایج ترکیب بدن ارائه‌شده‌ی آن کاملاً دقیق و اتکاپذیر است.

مزایای سلامتی حسگر BioActive سامسونگ؛ هرآنچه از فناوری جدید کره‌ای‌ها انتظار داریم

حسگر BioActive سامسونگ یک قابلیت منحصربه‌فرد در ساعت‌های هوشمند است
حسگر BioActive سامسونگ اندازه‌گیری‌های ساده و درعین‌حال قدرتمندی را ارائه می‌دهد که می‌توانید از آنها برای نظارت بر سلامتی استفاده کنید. تمام افراد در هر سنی و با هر سطح تناسب اندامی می‌توانند از این دستگاه برای ارتقای سلامتی و عادت‌های تندرستی خود استفاده کنند و تصمیمات مثبت‌شان را گسترش دهند. قابلیت سنجش ترکیب بدن سامسونگ، ساعت‌های هوشمند شرکت کره‌ای را از رقبا متمایز می‌کند. اگر به‌دنبال استفاده از جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری موجود بر سلامت هستید، سنسور BioActive سامسونگ بهترین انتخاب برای شما است.

نظرات
نظر بنویسید بستن فرم نظر دهی