Close
جستجو
بازگشت به همه موارد اخبار

حقیقتی عجیب و باورنکردنی؛ واژه‌ی Samsung از پرکاربردترین رمزهای عبور دنیا است

1401/09/02

خرید اقساطی محصولات سامسونگ

شایان ذکر است که هرچه رمز عبور پیچیده‌تری انتخاب کنید، احتمال دسترسی افراد دیگر به حساب‌ کاربری شما سخت‌تر خواهد بود. اما به‌نظر می‌رسد بسیاری از کاربران رمز عبور ساده‌ای برای حساب خود انتخاب می‌کنند و مطالعه‌ی جدیدی نشانگر این است که افراد متعددی به استفاده از نام برندها به‌عنوان رمز عبور علاقه‌مند هستند.

براساس گزارش SamMobile و به‌نقل از شرکت Nordpass، عبارت «Samsung» با حرف کوچک S یکی از متداول‌ترین رمزهای عبور استفاده شده در حداقل 30 کشور دنیا است. از قرار معلوم سال‌به‌سال بر تعداد افرادی که از این رمز عبور استفاده می‌کنند افزوده می‌شود. واژه‌ی Samsung در سال 2019 در فهرست پرکاربردترین رمزهای عبور جایگاه 198 ام را به خود اختصاص داده است. سال بعد، محبوبیت این رمز عبور افزایش یافت و Samsung به رتبه‌ی 189 رسید. در سال 2021 این رمز عبور رتبه‌ی 78 ام را به خود اختصاص داد. اسامی برندهای دیگری مثل نایکی و آدیداس نیز در فهرست رمزهای عبور پرمخاطب دیده می‌شود.

استفاده از نام برند به‌عنوان رمز عبور ایده‌ی خلاقانه و خوبی به‌نظر نمی‌رسد، اما حداقل به بدی استفاده از عبارت «password» نیست؛ آمار نشان می‌دهد password همچنان پرکاربردترین رمز عبور دنیا است. در رتبه‌های بعدی به‌ترتیب «12345» و «123456789» و «guest» قرار دارند. استفاده از S بزرگ در نام انگلیسی سامسونگ به‌عنوان رمز عبور، تفاوت زیادی در امنیت ایجاد نخواهد کرد. براساس یک مطالعه، رمزهای عبور هفت‌ کاراکتری مثل samsung در عرض هفت ثانیه شکسته می‌شوند.

به‎‌طور خلاصه، از نام تجاری دستگاهتان به‌عنوان رمز عبور استفاده نکنید. ممکن است ایجاد یک رمز عبور سخت برای تمام حساب‌هایتان مشکل باشد، اما ارزش آن را دارد که اطلاعات خود را ایمن نگه دارید. به هنگام ساخت حساب‌های کاربری حتماً از رمز عبور قوی استفاده کنید. چنین رمز عبوری شامل عدد، حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و علامت‌هایی مثل هشتگ می‌شود.

نظرات
نظر بنویسید بستن فرم نظر دهی