Close
جستجو
بازگشت به همه مقاله ها

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی به‌دلیل وجود مدل‌های مختلف در بازار می‌تواند یکی از سخت‌ترین خریدها باشد؛ اما اگر نیازهای اساسی خود را مشخص کنید و بدانید دقیقاً قصد خرید چه نوع ماشین لباسشویی با چه امکاناتی را دارید، کار ساده‌تری را پیش رو خواهید داشت. تا انتهای این مقاله همراه سامسونگ سنتر باشید تا شما کاربران عزیر را با انواع ماشین لباسشویی و امکانات این محصول آشنا کنیم که انتخاب ساده‌تر و درست‌تری داشته باشید.

ظرفیت و اندازه ماشین لباسشویی
اولین ویژگی‌ای که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید ظرفیت ماشین لباسشویی است؛ باید محصولی را انتخاب کنید که ظرفیت آن متناسب با تعداد افراد خانواده باشد. اگر تنها یا با همسر خود زندگی می‌کنید، ماشین لباسشویی با ظرفیت 5 کیلو پاسخ‌گوی نیاز شما خواهد بود؛ اما اگر تعداد افراد خانواده‌ی شما بیش از 3 نفر است، خرید ماشین لباسشویی با ظرفیت بالای 7 کیلو امری طبیعی محسوب می‌شود. نکته‌ی قابل‌توجه اینکه خانواده‌های سنتی با تعداد اعضای زیاد باید به فکر خرید ماشین لباسشویی با ظرفیت 9.5 کیلوگرم باشند. استفاده‌ی چند بار در روز از ماشین لباسشویی، نکته‌ی دیگری به‌شمار می‌رود که باید در زمان خرید مدنظر داشته باشید. اغلب مردم به‌طور معمول هر روز از ماشین لباسشویی استفاده نمی‌کنند؛ اما دستگاه‌های جدید مجهز به قابلیت Quick wash یا شستشوی سریع، مناسب استفاده‌ی روزانه هستند. اگر فردی مجرد یا یک زوج هستید و تصمیم دارید روزانه از ماشین لباسشویی استفاده کنید، دستگاهی با ظرفیت 5 کیلو کفایت می‌کند. برای خانواده‌های پرجمعیت‌تر نیز چون در استفاده‌ی روزانه حجم البسه کم‌تر است، ظرفیت 6.8 تا 7 کیلوگرم کافی خواهد بود.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

از لحاظ ابعاد، ماشین‌ لباسشویی که خریداری می‌کنید باید در جایگاهی که برای آن در منزل شما درنظر گرفته شده جا بگیرد. ماشین‌های لباسشویی به‌طور معمول اندازه‌ای 27 اینچی دارند؛ برای نصب درست ماشین لباسشویی باید فضای 6 اینچی در پشت آن نیز درنظر گرفته شود. چنانچه ترجیح شما خرید ماشین لباسشویی درب از بالا است باید توجه داشته باشید که پیشخوان یا کابینت مانع باز شدن درب آن نشوند. در خصوص دستگاه‌های درب از جلو نیز توجه داشته باشید که درب دستگاه از کدام سمت باز می‌شود؛ چرا که اگر جای قرارگیری دستگاه به‌طور مثال کنار دیوار باشد، باز نشدن کامل درب باعث دشواری روند ورود و خروج لباس‌ها خواهد شد.

ماشین لباسشویی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک
در ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک تنها کاری که باید انجام دهید این است که آب و برق دستگاه را وصل کنید، پودر رخت‌شویی را اضافه کرده و دستگاه را تنظیم کنید تا شستشو به‌صورت خودکار صورت گیرد. در این محصولات روند شستشو، آب‌گیری و تخلیه بسته به نیاز قابل انجام است. اما ماشین‌های لباسشویی نیمه‌خودکار، نیاز به اضافه کردن آب به‌صورت دستی دارند و اگر با محصولی دوقلو مواجه هستید، برای استفاده از خشک‌کن، باید شخصاً لباس‌ها را از لباسشویی بیرون آورده و در خشک‌کن قرار دهید. تفاوت عمده‌ی دستگاه‌های خودکار و نیمه‌خودکار در تأمین آب آن‌ها است. اگر ساکن منطقه‌ای هستید که با کمبود آب و قطعی گاه‌وبی‌گاه آب مواجه می‌شود، احتمال دارد لباسشویی تمام‌اتوماتیک نتواند عمکلرد درستی داشته باشد. در چنین مواردی بهترین کار تهیه‌ی ماشین لباسشویی نیمه‌اتوماتیک است؛ چرا که آب‌گیری در آن یکباره بوده و مانند مدل اتوماتیک نیاز مداوم به منبع آب ندارد.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی درب از بالا
این نوع ماشین‌ لباسشویی‌ها از درب ورود خروج البسه در قسمت بالایی دستگاه بهره می‌برند. به‌طور معمول کلیدهای کنترل نیز روی پنل بالایی تعبیه شده‌اند؛ اما در برخی مدل‌ها این کلیدها در جلوی دستگاه قرار دارند. در داخل این نوع دستگاه‌ها شاهد محفظه‌ای بزرگ خواهید بود که آب و هم‌زن را در خود جای می‌دهد. شایان ذکر است که هم‌زن وظیفه‌ی به چرخش درآوردن لباس‌ها برای تمیز کردن آن‌ها را برعهده دارد. برخی ماشین‌های لباسشویی درب از بالا از نوع HE هستند که به معنی بازدهی بالای این دستگاه‌ها است. این مدل‌ها فاقد هم‌زن بوده و از حرکت‌دهنده برای چرخاندن البسه بهره می‌برند. در این محصولات از چرخش به جای پیچاندن لباس به‌منظور تمیزکردن آن استفاده می‌شود و خروجی کار بسیار مشابه دستگاه‌های درب از جلو خواهد بود. از نکات مثبت دستگاه‌های درب از بالا می‌توان به عدم خم شدن برای ورود و خروج لباس اشاره کرد و اگر از مدل‌های باکیفیتی استفاده کنید، علاوه‌بر مطلوب بودن میزان تمیزی، آب و انرژی کمتری نسبت‌به مدل‌های دارای هم‌زن مصرف خواهید کرد.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

اگرچه مدل‌های درب از بالا به‌دلیل سهولت ورود و خرج البسه امکان دارد برای افراد مسن گزینه‌ی بهتری محسوب شوند، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از این مدل‌ها دارای محفظه‌های عمیقی هستند که کار خارج کردن لباس را به مراتب سخت‌تر از مدل‌های درب از جلو می‌کنند. ازطرف‌دیگر مدل‌های HE امکان دارد آب کمتری مصرف کنند؛ اما به پودرهای رخت‌شویی مخصوص نیاز دارند و اگر دستگاه تشخیص دهد که لباس به اندازه‌ی کافی تمیز نشده است، آب‌کشی مجدد صورت خواهد گرفت که در این صورت کاهشی در مصرف آب اتفاق نخواهد افتاد. به‌طورکلی، اگر تصمیم دارید خرید اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه‌ای داشته باشید و بودجه‌ی شما کفاف خرید ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک و گران‌قیمت‌تر را نمی‌دهد، ماشین‌های لباسشویی درب از بالا گزینه‌های مناسبی برای خرید به‌شمار می‌روند.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی درب از جلو
ماشین‌های لباسشویی درب از جلو طی 10 سال اخیر به شدت رواج پیدا کرده‌اند. این نوع دستگاه‌ها نسبت‌به مدل‌های درب از بالا قابلیت شستشوی البسه‌های بیشتر با مصرف انرژی کمتر را دارند. کلیدهای کنترل این مدل‌ها در جلوی دستگاه قرار دارد و فضای روی دستگاه قابل استفاده یا پوشانده شدن است. داخل دستگاه‌های درب از جلو شاهد محفظه‌ای افقی خواهید بود که که با چرخش آهسته لباس‌ها را با لطافت تمیز می‌کند. در این مدل‌ها برخلاف مدل‌های درب از بالا نیازی نیست که محفظه مملو از آب باشد؛ بلکه آب‌گیری در چند مرحله و متناسب با نیاز صورت می‌گیرد. علاوه‌براین، به‌دلیل عدم وجود هم‌زن، قرار دادن لباس‌های بیشتر در دستگاه‌های درب از جلو امکان‌پذیر است. عملکرد خشک‌کن در دستگاه‌های درب از جلو بستگی به تعداد دور در دقیقه‌ی آن‌ها دارد. ماشین‌ لباسشویی‌هایی که چرخش 1200 دور در دقیقه دارند، لباس را در مدت زمان کوتاهی خشک می‌کنند. این محصولات که معمولاً برچسب قیمتی گران‌تری دارند، انواع و اقسام تنظیمات را شامل می‌شوند. در ادامه به برخی قابلیت‌های کلی و جزئی این نوع ماشین‌های لباسشویی خواهیم پرداخت.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

توجه به ویژگی‌های مهم در انتخاب ماشین لباسشویی
طبیعتاً خرید ماشین لباسشویی که از قابلیت‌های بیشتری بهره می‌برد، مستلزم پرداخت هزینه‌ی بیشتری است؛ بنابراین در هنگام خرید نیازهای خود را درنظر داشته باشید و براساس آن خریدتان را انجام دهید. علاوه‌بر مواردی که تا اینجا به آن‌ها اشاره شد، برخی قابلیت‌های کلی در انتخاب ماشین لباسشویی مخصوصاً از نوع درب از جلو اهمیت بیشتری دارند که آشنایی با آن‌ها خالی از لطف نیست. با اینکه امکان دارد فروشنده نکاتی را در خصوص عملکرد دستگاه به شما بگوید، اما داشتن اطلاع کافی درمورد هر بخش از دستگاه کمک ویژه‌ای به شما در انتخاب دقیق‌تر و متناسب با نیازتان خواهد کرد.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

تسمه‌ای یا بدون تسمه
دسته‌بندی دیگری که در هنگام خرید ماشین‌های لباسشویی باید درنظر داشته باشید داشتن تسمه و نداشتن آن است. برخی ماشین‌های لباسشویی که برچسب قیمتی گران‌تری دارند، فاقد تسمه هستند. در این نوع مدل‌ها به جای اینکه موتور در پایین محفظه تعبیه شود و با تسمه محفظه را به گردش در بیاورد، در پشت آن قرار می‌گیرد، مستقیماً و بدون واسطه این کار را انجام می‌دهد. از مزایای ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه یا Direct Drive می‌توان به لرزش و تولید سروصدای کمتر دستگاه اشاره کرد. در ماشین‌های لباسشویی تسمه‌ای یا Belt Drive تسمه پس از مدتی افزایش سایز می‌دهد و در نتیجه شاهد سروصدا و لرزش‌های بسیار زیاد دستگاه خواهید بود. علاوه‌براین، ازآنجایی‌که حذف تسمه و فولی باعث کاهش اصطکاک می‌شود، مدل‌های بدون تسمه ازنظر مصرف انرژی عملکرد بهینه‌تری دارند.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

بیشینه‌ی سرعت چرخش خشک‌کن در برخی از این دستگاه‌‍‌ها به بیش از 3000 دور در دقیقه نیز می‌رسد که نشانگر قدرت بالای موتور و مصرف بهینه‌ی این مدل‌ها است. افزون‌براین، اگر محفظه‌ی دستگاه بدون تسمه‌ی خود را بیش از حد پر کنید، دستگاه تشخیص داده و شستشو را آغاز نخواهد کرد؛ اما دستگاه تسمه‌ای معمولاً قادر به انجام چنین تشخیصی نیست و چرخش را تحت هر شرایطی آغاز می‌کند که این موضوع می‌تواند به ضرر دستگاه تمام شود. ازسوی‌دیگر ماشین‌های لباسشویی بدون تسمه نیز معایب خاص خود را دارند. به‌طور مثال موتور آن‌ها حساسیت بالایی به ضربه و تغییرات ولتاژ دارد. اگر تعادل دستگاه بر هم بخورد عملکرد موتور تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت و بالانس کردن مجدد آن بسیار دشوار خواهد بود. نزدیکی بیش از حد موتور به محفظه نیز می‌تواند مشکل‌آفرین باشد و تعمیر دایرکت درایوها معمولا سخت و ‌پرهزینه‌تر از بلت درایوها است.

نمایشگر دیجیتال
مدل‌های جدید ماشین لباسشویی از نمایشگر دیجیتال و تنظیمات متعدد بهره می‌برند؛ البته امکان اشتباه به‌دلیل تعدد تنظیمات وجود ندارد؛ زیرا دستگاه به‌صورت هوشمند انتخاب‌های ممکن را محدود می‌کند. به‌طور مثال اگر شستشوی لطیف را انتخاب کنید؛ برای خشک کردن لباس‌ها امکان انتخاب گزینه‌ی گرمای شدید را نخواهید داشت.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

ستاره‌ی انرژی (Energy Star)
نکته‌ی مثبتی که درمورد دستگاه‌های مجهز به نشان ستاره‌ی انرژی هستند وجود دارد، مصرف بهینه‌ی آن‌ها است؛ به‌‌عنوان‌مثال، بسیاری از این مدل‌ها از حسگر رطوبت لباس بهره می‌برند. این حسگر کمک می‌کند تا مصرف انرژی دستگاه پایین بیاید. در دستگاه‌هایی که حسگر رطوبت دارند، پایان یافتن فعالیت خشک‌کن به خشک شدن لباس بستگی خواهد داشت نه پایان یافتن زمانی که برای خشک کردن لباس تعیین شده است.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

سرعت گردش خشک‌کن (Spin Speed)
هر چه ماشین‌ لباسشویی که انتخاب می‌کنید از سرعت گردش یا دور در دقیقه‌ی بالاتری برخوردار باشد، قدرت خشک کردن آن بالاتر است. البته این بدین معنا نیست که دستگاهی که مثلاً سرعت چرخش آن 1200 دور در دقیقه است تنها با همین سرعت کار می‌کند؛ بلکه این سرعت براساس نوع لباس و میزان خیسی آن‌ها تنظیم می‌شود؛ به‌طور مثال برای لباس‌های نازک 300 تا 500 دور در دقیقه و برای لباس‌های ضخیم 1000 دور در دقیقه سرعت چرخش مناسبی محسوب می‌شود.

کنترل حرارت (Temperature Settings)
برخی ماشین‌های لباسشویی موجود در بازار مجهز به سیستم حرارتی هستند و امکان کنترل دمای آب را دارند. به‌عنوان مثال در فصل زمستان که آب ورودی بسیار سرد است این سیستم می‌تواند به متعادل‌سازی آن کمک کند. علاوه‌براین، استفاده از آب گرم در شستشوی البسه‌ی سفید و ملحفه می‌توانند نقش به‌سزایی در تمیزتر شدن آن‌ها داشته باشد؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از لباس‌های رنگی در اثر شستشو با آب خیلی گرم به اصطلاح رنگ می‌دهند. برای اطلاع از حداکثر دمایی که می‌توانید برای شستشوی لباس استفاده کنید به اطلاعاتی که با نماد خاص داخل آن دوخته شده نگاه کنید.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

بخار (Steam)
ماشین لباسشویی که به این ویژگی مجهز شده است، البسه‌ی شما را در معرض بخار قرار می‌دهد؛ این کار باعث از بین رفتن لکه‌ها و بوهای احتمالی از روی لباس خواهد شد. البته این قابلیت تنها در دستگاه‌های پیشرفته و گران‌قیمت وجود دارد، بنابراین باید با بررسی نیاز و هزینه‌ای که می‌خواهید پرداخت کنید، ببینید آیا این ویژگی برای شما ارزشمند است یا خیر.

اتصال وای‌فای
اگر از جمله افرادی هستید که پابه‌پای فناوری پیش می‌روید، ممکن است امکان اتصال به وای‌فای برایتان اهمیت داشته باشد. با استفاده از این امکان می‌توانید به کمک سایر محصولات مجهز به اینترنت اشیاء مثل Nest لباسشویی خود را کنترل کنید؛ مثلاً می‌توانید در زمان‌هایی که هزینه‌ی مصرف برق کم‌تر است دستگاه را روشن کنید.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

محفظه‌ی استیل ضدزنگ
از نکات مهمی که در هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به آن توجه داشته باشید می‌توان به جنس استیل به‌کار رفته در این دستگاه اشاره کرد؛ زیرا استیل خوب بو نمی‌گیرد و دچار رنگ‌پریدگی نیز نخواهد شد. علاوه‌براین، در برخورد با البسه دچار چسبندگی نمی‌شود.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

گواهی NSF و برچسب انرژی
بهره‌مندی از گواهی NSF نشانگر این است که دستگاه  99 درصد از باکتری‌ها را در حین شستشو از بین می‌برد. ازطرف‌دیگر، برچسب انرژی که توسط سازمان‌های دولتی داخل کشور به لوازم مصرف‌کننده‌ی انرژی تعلق می‌یابد نشانگر میزان بازدهی این لوازم است. دسته‌بندی این برچسب از A تا G به ترتیب برای بازدهی بالا تا پایین در نظر گرفته شده است؛ بنابراین، دقت کنید دستگاه مورد نظر شما در صورت امکان دارای برچسب انرژی A یا بالاتر از آن یعنی +A و ++A یا +++A  باشد.

شست‌شوی دستی (Hand Wash)
ماشین لباسشویی در حالت شستشوی دستی یا Hand Wash همان‌طور که از نام آن مشخص است، شست‌شو با دست را شبیه‌سازی می‌کند. حالت شستشوی دستی برای پارچه‌های لطیف، لباس شنا و لباس‌های زیر کاربرد دارد و بعد از استفاده از این حالت بهتر است لباس‌ها به روش سنتی و با آویختن زیر آفتاب خشک شوند.

شست‌شوی سریع (Quick Wash)
حالت شست‌شوی سریع یا Quick Wash در مواقعی که عجله دارید بسیار کارآمد است. با فعال کردن این گزینه روند شستشو و خشک کردن لباس بسیار سریع‌تر از حالت‌ معمول اتفاق می‌افتد. البته، این افزایش سرعت رابطه‌ی مستقیمی با مقدار لباسی دارد که داخل دستگاه قرار می‌دهید.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

چرخش مضاعف (Extended Spin)
حالت چرخش مضاعف یا Extended Spin برای حوله‌ها و لباس‌های پشمی مناسب است؛ زیرا با چرخش بیشتر، باعث خروج آب از البسه‌ی این‌چنینی که آب زیادی به خود جذب می‌کنند می‌شود.

آب‌کشی اضافه (Extra Rinse)
انتخاب گزینه‌ی آب‌کشی مجدد یا Extra Rinse در مواقعی که شوینده‌ی زیادی اضافه کرده‌اید، کمک ویژه‌ای به خارج کردن شوینده‌ی باقی‌مانده در الیاف لباس‌ها می‌کند.

حالت لکه‌بر (Stain Removal)
حالت لکه‌بر یا Stain Removal را چیزی شبیه خیساندن قبل از شستشو تصور کنید. هرچند همچنان نیاز به استفاده از لکه‌بر وجود دارد، اما استفاده از این گزینه احتمال از بین بردن لکه توسط لکه‌بر را بالا می‌برد.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

تنظیمات سفارشی یا دلخواه (Favorite or custom settings)
اگر دوست ندارید هربار که لباسی داخل دستگاه قرار می‌دهید منوی تنظیمات را بررسی کنید، می‌توانید چند حالت دلخواه برای خود در نظر بگیرید و هربار به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

تشخیص خودکار سطح آب (Automatic water levels)
یکی از ویژگی‌های عالی برای صرفه‌جویی در مصرف آب امکان تشخیص خودکار آب موجود در محفظه است. برخی مدل‌ها به حسگرهایی مجهز هستند که براساس میزان پر بودن مخزن، سطح آب را تنظیم می‌کنند. اگر ماشین لباسشویی را خریداری کردید که جز این دسته‌بند‌ی بود، بهتر است هر از چندگاهی روی این حسگرها را با حوله پاک کنید تا عملکرد بهتری داشته باشند.

اصول بهداشتی (Sanitation)
این گزینه مناسب افرادی است که از آلرژی رنج می‌برند. انتخاب این حالت در ماشین‌های لباسشویی باعث حذف موارد آلرژی‌زا و باکتری‌های موجود هنگام شستشو می‌شود.

حسگر رطوبت (Moisture sensor
علاوه بر حسگرهایی که سطح آب در محفظه را تنظیم می‌کنند، سنسورهای دیگری وجود دارند که میزان خیسی لباس را تشخیص می‌دهند و زمان فعالیت خشک‌کن را براساس آن تنظیم می‌کنند؛ به‌عنوان مثال اگر شما برای خشک کردن لباس مدت زمان 30 دقیقه را انتخاب کرده باشید و حسگر در دقیقه‌ی بیستم تشخیص دهد که لباس خشک شده است، خشک‌کن را متوقف خواهد کرد.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

بازکننده‌ی چروک (Wrinkle Release Or Refresh)
حالت بازکننده‌ی چروک یا Wrinkle Release Or Refresh اگرچه جایگزین اتوکشی نخواهد بود، اما تا حد زیادی چروک‌های لباس را که در حین شستشو به وجود آمده‌اند را قبل از تحویل آن از بین می‌برد.

چرخش مضاعف (Extended Tumble)
حالت چرخش مضاعف یا Extended tumble عملکردی مشابه باز کردن چروک دارد با این تفاوت که با فعال کردن این گزینه اگر لباس شما قبل از شستشو نیز چروکیده باشد با چند چرخش اضافه چروک‌های آن باز خواهند شد.

شتشوی با تأخیر (Delay Wash
حالت شتشوی با تأخیر یا Delay Wash زمانی کاربرد دارد که شما قرار است مدتی خارج از منزل باشید و دوست دارید زمانی‌که به منزل برمی‌گردید لباس‌ها شسته و آماده‌ی پهن کردن باشند. با استفاده از امکان شستشوی با تأخیر معمولاً می‌توانید بین 6 تا 36 ساعت شروع شستشو را به تعویق بیندازید تا مثلاً وقتی از محل کار برگشتید لباس‌ها را شسته و خشک‌شده تحویل بگیرید تا روی بند رخت پهن کنید. توجه داشته باشید که اگر لباس‌ها مدت زمان زیادی به‌صورت مرطوب داخل دستگاه بمانند بو می‌گیرند و انتخاب این گزینه برای جلوگیری از همین اتفاق است.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

منطق فازی (Fuzzy Logic)
اگر ماشین لباسشویی که انتخاب می‌کنید به حالت منطق فازی یا Fuzzy Logic مجهز باشد قبل از روشن کردن دستگاه تقریباً نیاز به بررسی هیچ موردی نخواهید داشت. این قابلیت بهترین شرایط شستشو را با احتساب جنس البسه، وزن آن‌ها، زمان مورد نیاز برای شستشو و مقدار آب و شوینده‌ای که مورد نیاز است به صورت خودکار انتخاب می‌کند؛ بنابراین، شما به عنوان کاربر هیچ‌گونه نگرانی در خصوص تنظیمات نخواهید داشت.

اهمیت گارانتی 
لوازم خانگی به‌طور معمول در دو مدل بدون گارانتی و با گارانتی به‌فروش می‌رسند؛ در مورد اول یا گارانتی شامل حال آنها نمی‌شود یا یک سال گارانتی خواهند داشت. برخی شرکت‌ها نیز لوازم خانگی خود را تا 3 یا حتی 5 سال گارانتی می‌کنند. نکته‌ی قابل‌توجه اینکه ماشین لباسشویی نیز مانند تمام لوازم برقی دیگر امکان دارد ناگهان از کار بیفتد؛ بنابراین، عاقلانه‌ترین تصمیم این است که دستگاهی را خریداری کنید که دارای گارانتی معتبر باشد. قطعاً هرچه مدت زمان این گارانتی نیز بیشتر باشد آسایش و اطمینان خاطر بیشتری خواهید داشت.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

نکته‌ی حائز اهمیت در این رابطه، گارانتی جداگانه‌ی موتور است. برخی از برند‌های ماشین لباسشویی شرایط گارانتی جداگانه‌ای تنها برای موتور محصول خود تعیین می‌کنند که عموماً زمان بسیار بیشتری نسبت‌به مدت زمان گارانتی خود دستگاه است؛ به‌طور مثال می‌توان به گارانتی 10 ساله‌ی موتور در برابر گارانتی 2 ساله‌ی سایر بخش‌های ماشین لباسشویی اشاره کرد. توصیه‌ی نهایی ما به شما کاربران عزیز سامسونگ سنتر این است که، وقتی انتخاب خود را انجام دادید، سعی کنید قبل از خرید، مدل دستگاه مورد نظر را در اینترنت جستجو کرده و نظرات و تجربیات افرادی که از آن استفاده کرده‌اند را مطالعه کنید. گاهی اوقات تجربه‌ی عملی با آن‌چه در مشخصات و تبلیغات می‌آید متفاوت است؛ پس سعی کنید با آگاهی کامل از بودجه، نیاز و عملکرد واقعی دستگاه موردنظرتان، برای خرید راهی بازار شوید.

سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌دردسر؛ راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

بررسی و معرفی برند سام
برند سام و سام الکترونیک دو برند ایرانی هستند که در حقیقت جایگزین ایرانی برند سامسونگ محسوب می‌شوند و طی سال‌های اخیر محصولات متنوع با کیفیت قابل‌قبولی را روانه بازار کرده‌اند. سام الکترونیک یا همان سامسونگ ایرانی توسط گروه سام تأسیس شده که از دهه 70 به بعد، به‌عنوان تنها شریک تجاری شرکت سامسونگ در ایران، مسئولیت تولید، توزیع و خدمات پس از فروش محصولات این برند معتبر بین المللی را بر عهده داشته است. در خلال دو دهه اخیر لوازم خانگی سامسونگ در ایران به دست کارشناسان ایرانی و در خطوط تولید این شرکت با نظارت نماینده‌های شرکت مادر،مونتاژ و تولید می‌شد؛ بنابراین می‌توان گفت سام الکترونیک در زمینه تولید و عرضه لوازم خانگی سابقه قابل‌قبولی دارد. تمام فرایند ساخت و مونتاژ محصولات سام الکترونیک و سام در داخل کشور انجام می‌شود و برای ساخت محصولات این برندها از قطعات درجه یک کره‌ای و چینی با کیفیت و استانداردهای مورد تأیید در سطح بین المللی استفاده می‌شود.

بررسی و معرفی برند دوو
دوو یک برند کره‌ای بوده که برای نخستین‌بار در سال 1967 توسط شخصی به نام کیم وو چونگ در شهر سئول تاسیس شد. جالب است بدانید که تا پیش از بحران مالی سال 1997 دوو بعد از هیوندای به عنوان دومین شرکت بزرگ کره‌ی جنوبی شناخته می‌شد و در سایر بخش‌ها نظیر خودروسازی فعالیت می‌کرد. نام برند دوو (Daewoo) از دو کلمه woo (موسس این شرکت) و dae (در زبان کره ای به معنای عالی) گرفته شده است. در پاسخ به سوال لوازم خانگی دوو ساخت کجاست یا محصولات دوو ساخت کجاست؟ می‌توان گفت که محصولات این شرکت ساخت کشور کره جنوبی بوده و شرکت اصلی آن در این کشور قرار دارد. اگرچه دارای شرکت‌های زیرمجموعه و کارخانه‌هایی در سایر کشورها نظیر چین، مالزی، تایوان و … است.

بررسی و معرفی برند جی پلاس
شرکت گلدیران به پشتوانه چند دهه نمایندگی موفق برند ال جی توانست با جلب رضایت این شرکت اقدام به تولید محصولات مورد نظر خود با برند جی پلاس کند. برای تولید لوازم خانگی جی پلاس از قطعات ساخت کشورهای مختلف استفاده می‌شود اما این موضوع ایرانی بودن لوازم خانگی و محصولات جی پلاس را تکذیب نمی‌کند. امروزه بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لوازم خانگی و موبایل همچون پاناسونیک، سونی، اپل و سایر برندهای متفرقه اکثر قطعات خود را از کمپانی‌های بزرگ تأمین می‌کنند. با این کار به جای تمرکز روی تکنولوژی‌های هزینه‌بر می‌توانند روی طراحی و ارائه محصولات مطابق با نیازهای مشتریانشان اقدام کنند. با تمامی این توضیحات لوازم خانگی جی پلاس در فروشگاه‌ها و نمایندگی‌ها با برند ال جی ارائه نمی‌شود زیرا اساساً جی پلاس یک برند متفاوت و ایرانی است.

بررسی و معرفی برند اسنوا
اسنوا نامی آشنا در بین برندهای ایرانی است، Snowa که یکی از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های گروه صنعتی Entekhab شناخته می‌شود، امروزه در ایران به عنوان یک شرکت قدرتمند در حوزه طراحی و تولید لوازم خانگی در منطقه صنعتی مورچه خورت فعالیت می‌کند. نه تنها طراحی و تولید لوازم خانگی، بلکه صادرات انواع این لوازم به کشورهای همسایه امروزه به یکی از اولویت‌های مهمِ گروه صنعتی اسنوا تبدیل شده است. در سال 2014 اسنوا شعار «روی ما حساب کنید» را برای آغاز تجارت خود انتخاب کرد. تعیین قیمت‌های مناسب و کیفیت بالا شاید مهم‌ترین رمز موفقیت اسنوا است.

بررسی و معرفی برند تی سی ال
شرکت تی سی ال یک تولید کننده لوازم خانگی چینی است که سبد محصولات آن شامل انواع تلویزیون، یخچال فریزر، سیستم تهویه مطبوع، ماشین لباسشویی و … می‌شود و جالب است بدانید که برند تی سی ال برای نخستین‌بار توسط یک شرکت آمریکایی فرانسوی ایجاد شد و بعدها چین این برند را خریداری کرد. شرکت تی سی ال در بخش تلویزیون فعالیت گسترده‌ای داشته و افتخارات زیادی نظیر عنوان دومین تولیدکننده بزرگ تلویزیون در بازار جهانی طی سال‌های 2017 تا 2018، دومین برند محبوب در آمریکا، 25مین تولیدکننده بزرگ لوازم الکترونیکی مصرفی در جهان در سال 2010 و دومین برند پرفروش دنیا در سال 2019 در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. نمایندگی تی سی ال درحال‌حاضر برعهده گروه مادیران بوده و تولیدات این برند چینی توسط این شرکت در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

امیدواریم شما کاربران محترم سامسونگ سنتر از این راهنمای خرید کمال استفاده را برده باشید. به‌نظر شما بهترین ماشین لباسشویی موجود در بازار ایران کدام مدل است؟ کدام برند را در زمینه‌ی تولید ماشین لباسشویی پیشروتر از سایرین می‌دانید؟ لطفاً نظر خود را در این مورد با ما و سایر کاربران سامسونگ سنتر به اشتراک بگذارید.

نظرات
نظر بنویسید بستن فرم نظر دهی